Novinky :

Moravia Diamond má už nějakou dobu nové webové stránky.
O tom, co se u nás zrovna nyní děje, se můžete dozvědět na adrese
http://moravia-diamond.tym.cz/home.html

 

6.11.2007 Bravada do své sbírky přidala další titul CAC. Chcete-li se na její úspěchy podívat, tak se koukněte na její stránky http://www.bravada.estranky.cz které jí vytvořili její majitelé.
   
29.10.2007

Dnešním dnem jsme se rozloučili s posledním z našich štěňátek. Všechna již našla své nové majitele a přestěhovala se do nových domovů. Doufáme, že s nimi budou jejich páníčci spokojeni a prožijí s nimi spoustu nádherných okamžiků ať již doma nebo na výstavním kolbišti :-)))

   
27.10.2007 Dostali jsme zprávu, že Bravada úspěšně složila zkoušku ZM. Nejen, že ke skvělým výsledkům na výstavách přidala tuhle všestrannou zkoušku, ale navíc s ní majitelé plánují pokračovat ve výcviku a na jaře složit ZVV1. Budeme jim tedy držet pěsti, aby bez problémů tuto zkoušku zvládli.
   
15.10.2007 Přidali jsme nové fotky štěňátek do jejich složek - koukněte jak vyrostla !!! Stále máme volné dva černoznakaté pejsky.

Všechna už také mají tetovací čísla, přidáme zítra :-))

   
14.10.2007 Dnes přidáváme zprávy o Ašíkovi, který se velmi dobře zotavuje a užívá si slunečných dní a procházek. Od té doby co byl operován, se mu nechtělo moc chodit a tak byly procházky jen krátké. Mám ale pocit, že si naši péči užívá a teď už svou nemohoucnost na nás jen „hraje“. Venku mu to běhá úplně bez problémů. Jak vypadá  po operaci je vidět na přiložených fotografiích.
   
 
Asik   Asik
   
1.10.2007 Štěňátka už mají měsíc (toto letí) a některá ještě čekají na své majitele. Máme volné dva černoznakaté pejsky (předpoklad výborného exteriéru) a nově se uvolnila jedna plavá fenka, pokud máte zájem i o nezávaznou návštěvu - jste vítáni.

Nové !!! do sekce "odchovy" jsme přidali odkaz vrhu "C", kde má již každé štěňátko svou složku, co nejdříve přidáme další aktuální fotografie.

   

vrh "C" Moravia Diamond - nar. 29.8.2007

mimi   mimi   mimi   mimi
 
 
Akim   Akim   Ashera   Ashera
   
29.8.2007 MÁME ŠTĚŇÁTKA !!! Rušno jsme měli celou dnešní noc. Sherinka přivedla na svět devět potomků. 1 plavého pejska, 3 plavé fenky, 3 pejsky černé se znaky a 2 černoznakaté fenky. Maminka i její děti jsou všichni v pořádku a mají se čile k světu.
 
Stenatka   Stenatka   Stenatka
   
19.8.2007 Opravdu perný den jsme měli v pátek 17.8. Stalo se totiž to, co by u azavaka nikdo z nás nečekal. Ašánek musel podstoupit operaci kvůli dilataci a torzi žaludku. Dnes, dva dny po operaci, se sice necítí nijak zvlášť dobře, ale vypadá to, že má velkou snahu bojovat. A tak doufáme, že všechny katastrofické scénáře, které tato náročná operace může s sebou přinést, se mu vyhnou. I když jej teď čeká dlouhá doba zotavování, věříme, že zas bude v pořádku.
   
23.7.2007 Po dnešním vyšetření naší Sherdy ultrazvukem už jsme si 100% jisti, že tentokrát vše perfektně vyšlo a Sherinka se někdy kolem 31.8.2007 stane maminkou. Zájemci o štěňátka mohou již nyní volat a informovat se na tel: 639 556 772 nebo 737 374 616. Každou otázku velmi rádi zodpovíme.
   
21.7.2007

Výstavy v Mladé Boleslavi se zúčastnil Azreg - syn našeho Ašánka. Podle posudku je vidět, že začíná úplně stejně svou výstavní kariéru jako tatínek ... Stejně neposlušný a rozdováděný, bez výstavní disciplíny. Na další výstavě už to ale určitě bude mnohem lepší. K hezkému výsledku gratulujeme.
POSUDEK: 1 rok starý pes, správný tělesný rámec, kvadratický, přední končetiny mírně vytáčí, pes se stále vyvíjí, hlava typicky ušlechtilá, barva oka dobře komunikuje s celkovým zabarvením, v pohybu trochu rozházený, schází výstavní disciplína, známka V1

 
Azerg   Azerg
   
30.6.2007

Dnes byla Ashera úspěšně nakryta Akimem Nova Merigo. Pokud půjde vše tak jak má a Sherka bude březí, narození štěňátek budeme netrpělivě očekávat asi 31.8.2007. Ale již zhruba za měsíc budeme všechny informovat, jak dopadlo ultrazvukové vyšetření, na které rozhodně půjdeme.

   
24.6.2007

Intercanis Brno - z přihlášených 53 se na posouzení k ing. Novákovi dostavilo 46 hovawartů. Mezi nimi také dva zástupci Moravia Diamond. Jako tradičně Berzit a Barleta. Berzit se naposledy předvedl ve třídě mladých, kde v konkurenci 10 psů získal známku V3 a Barča, která byla přihlášena již do mezitřídy v konkurenci 6 fen získala také V3.

 
Barleta   Barleta

Berzit   Berzit   Berzit
   
19.6.2007 Berzitovu paničku, a samozřejmě také nás, velmi potěšil výsledek rentgenu, který přišel od MVDr. Ekra. Bery má DKK 0/0 a otvírá se mu tak cesta k absolvování bonitace a chovnosti ... doufejme, že úspěšně.
   
17.6.2007 Na kynologické cvičiště ve Štěpánově byla dnes ke splnění zkoušky ZOP přihlášena Barleta. Na zkoušku ZPU1 pak její "spolubydlící" Benji. Oba zkoušku zvládli. Gratulujeme!!!
 
Barleta   Barleta
   
5.6.2007 Chtěli bychom se tímto pochlubit, že mezi řady chrtů 3.6.2007 přibyli další azawaci, kteří budou mít v rodokmenu jako otce uvedeného našeho Ašánka. V CHS Agg Amaias fenka Tigidit Essamet porodila osm krásných štěňátek. Čtyři pejsci a čtyři fenky se mají čile k světu a na své nové páníčky se budou těšit přesně v polovině prázdnin. A tady máme jejich fotogalerii.
   
20.5.2007

Arcius se se svým páníčkem zúčastnil zkoušky ZPU1. Kluci opravdu ostudu neudělali a zkoušku složili na výbornou se 140 body.

Gratulujeme k úspěchu a těšíme se, že na podzim přibude ke složeným zkouškám i ZPU2 !!!

13.5.2007

Dnes se konala klubová výstava hovawartů v Kroměříži. Posuzovali rozhodčí z Rakouska - psy Ing. Hans Bierwolf a feny paní Sabine Kerschner. Naše holky se zúčastnili jako tradičně a společně s námi ještě také Berzit a Barleta. Dařilo se nám tentokrát tak "střídavě oblačno". Mladší holky Ashera (ve třídě otevřené 29 fen) a Barleta (v mezitřídě 13 fen) získaly známku VD, Berzit (třída mladých 14 psů) získal V a nejlépe skončila Baxinka (ve třídě pracovní 4 feny), která si odnesla titul CAC.

Mladým majitelkám Barči i Beryho děkujeme za účast a přejeme mnoho elánu do dalších bojů na výstavním kolbišti.

Barleta Baxia Berzit
12.5.2007 Barleta se zúčastnila Krajské výstavy v Ostravě a odnesla si odsud pěkné hodnocení a titul Krajský vítěz. Moc blahopřejeme !!!
11.5.2007 Tak náš Ašík se opět stane tatínkem ... Dostali jsme zprávičku od majitelky Essamet, že fenka je březí. Na narození štěňátek budeme netrpělivě čekat kolem 3.6.2007.
6.5.2007 Bravada na výstavě v Banské Bystrici dostala ve třídě mladých známku výborná 1, CAJC. Blahopřejeme !!!
15.4.2007 Na NV psů v Ostravě se předvedli dva zástupci z CHS Moravia Diamond. Berzit, který ve třídě mladých získal známku V4 a Barleta, taktéž ve třídě mladých obdržela známku výborná.
1.4.2007 Ašánka navštívila další nevěsta. I když se náš miláček nechal dva dny přemlouvat, nakonec se vše podařilo a fenka Tigidit Essamet majitelky Christiane Thier-Rostaing z Berlína byla nakryta. Pokud zabřezla, narození dalších potomků očekáváme cca kolem 3.června.
18.3.2007 V Kroměříži na kynologickém cvičišti Hvězda Berzit splnil zkoušku ZOP na velmi dobrou, 83 bodů. Gratulujeme a těšíme se na další informace o splněných zkouškách. Doufáme, že tímto jeho pracovní kariéra nekončí.
3.3.2007 Protože se panička rozhodla, že její jméno je už moc okoukané a stejně jí jej všude psali nesprávně, rozhodla se, že jej změní. Od soboty má příjmení nové a prosí všechny, kteří by jí chtěli psát na e-mail, aby se na těchto stránkách mrkli, zda mají správný kontakt. Snažila se svou novou adresu poslat všem, ale je dost možné, že přeci jen na někoho zapomněla.
1.3.2007 Prvním zrentgenovaným štěnětem z B vrhu je Bravada. Protože s ní majitelé plánují výcvik, absolvovali RTG již nyní. A neboť žije na Slovensku, její hodnocení je "A", což u nás odpovídá DKK 0/0. Jsme šťastní a gratulujeme spokojeným majitelům. Jak na Slovensku vypadá doklad o RTG a DKK se podívejte na přiloženém obrázku.
11.2.2007 Mezinárodní výstavy v Brně se z našich odchovů zúčastnila pouze Barleta. Rakouská rozhodčí Poduschka - Aigner Phyllis brala všechno hezky od podlahy a tak opět nebylo "výborných" nazbyt. Barleta si odnesla krásné hodnocení a známku VD4 z devíti nastoupivších fen ve třídě mladých.
13.1.2007

Na II. NV v Olomouci se opět dařilo našim odchovancům. Baltira sice ve třídě mladých dostala kvůli trošku rozhozenému pohybu známku VD, ale její bratr Berzit ve stejné třídě překvapil krásným hodnocením a známkou V1, CAJC. Ve třídě vítězů se předvedl Adalgi, který stejně jako vloni získal známku V1 a tituly CAC, Národní vítěz a BOB.

Všem blahopřejeme ke krásným výsledkům.

Baltira   Berzit   Adalgi
28.12.2006

Po vyšetření ultrazvukem se ukázalo, že naše Sherda se maminkou zatím nestane. Krytí nebylo úspěšné a my si tak na její první štěňátka budeme muset rok počkat.

Omlouváme se všem, kteří si u nás štěně zamluvili, ale příroda je mocnější než naše plány.

V CHS Ahmar Remel jsou stále ještě po našem Ašánkovi k dispozici dva pejsci. Podle slov chovatelky je

ARIG (písečná duna). Štíhlý elegantní pes, nesmírně závislý na svých lidech, nedůvěřivý k ostatním lidem i psům, nicméně neagresivní. Nejraději sedí nebo leží u někoho z rodiny. Venku není problém s přivoláním. Velký mazel.

AHEL (den). Mohutný pes, neskutečně vyrovnaný a přátelský. Nebojí se ničeho a nikoho, zcela neagresivní a nesmírně zvědavý. Nevadí mu ani špatné počasí, je rád venku, šmejdí všude možně a občas se příjde přesvědčit, že je vše jak má být. Rád se kamarádí s jinými psy, nechá se hladit a občas se přidá k lidem, kteří vedou pejska nebo dítě.

V případě, že by se našel zájemce o některého pejska, je chovatelka ochotna jej prodat za velmi rozumnou, přijatelnou cenu. Jeho budoucí majitel by ovšem měl být seznámen s povahou azawaků a nepořizovat si jej pouze kvůli exteriéru, tento nádherný saharský chrt rozhodně není plemeno pro každého !!!

Ivana Seifertová, Praha
 ivana.seifertova@seznam.cz
272 927 504, 777 857 870

15.10.2006 Svodu mladých hovawartů v Milovicích se zúčastnila Baltira. Naměřeno jí bylo 63 cm a vytknut jí byl jen háčkující ocas, podobně jako jejím bratrům nedávno v Kroměříži.
14.10.2006

Na zkoušku ZOP dnes nastoupil Ageron. Zkoušku splnil na velmi dobrou proto, že mu byly strženy (vinou páníčka) body za pochvalu před ukončením cviku. Následná pochvala od rozhodčího ovšem majitele inspirovala k další práci a tak se budou pilně připravovat na ZPU1.

Gratulujeme !

14.10.2006

KV Milovice. Přihlášeno bylo 125 hovawartů a mezi nimi naše štěňata Berzit a Baltira.Berzit si ze třídy mladých odnesl známku VD a Baltira ve stejné třídě V3.

Baltiře gratulujeme k umístění a Bery si bude muset do příští výstavy lépe natrénovat předvedení, protože zatím to vypadá, že má majitelka kozlíka a ne pejska. Fotogalerie

20.9.2006 Nejnovější fotografie Baltica přidány do jeho galerie.
17.9.2006 Na cvičáku ve Štěpánově se setkala tři Béčková štěňata, Barleta, Britara a Berzit. Barleta a Berzit se výcviku pilně věnují už delší dobu, Britara se mezi nás přišla podívat poprvé a zdá se, že začne pravidelně cvičit, aby dohnala v poslušnosti své sourozence.

Forografie

16.9.2006

Bonitace a svod mladých hovawartů v Kroměříži.  Fotogalerie
Jako druhý z naší CHS byl uchovněn Adalgi. Vedl si výborně při posuzování povahy i exteriéru a jeho bonitační kód je 5/3a/A1/AA. Pro méně znalé věci to znamená, že je to pes požadované síly, mohutnosti a ušlechtilosti, středně plavé barvy, má klešťový skus a vyrovnanou povahu. Je vysoký 69 cm.
Pokud by se Adalgi někomu líbil a chtěl po něm mít doma štěňátka, není nic jednoduššího, než kontaktovat majitele MUDr. Jana Hrbka z Olomouce. Buď na tel.: 604 667 570 nebo e-mailem na adrese: janhrbek@seznam.cz

Na svod mladých byla přihlášena první dvě štěňata našeho B vrhu, plavý Berzit a čz Brigant.
Berzit
  68,5 cm vysoký, středně plavý, háčkující ocas
Brigant
– 68,5 cm vysoký, černý se standardními znaky, háčkující ocas

13.9.2006 Ani my nezahálíme a jen co se nám figurant vrátil z tábora, začli jsme pilně cvičit. 

Vice fotografií
10.9.2006

I když jsme se letos neúčastnili výcvikového tábora v Protivanově, zastoupení tam naše CHS měla. Již tradičně přijeli manželé Skulínkovi s Arciusem a poprvé se na podobnou akci mohli podívat i Baltira a Berzit se svými majiteli.

Snad se jim poprvé na táboře líbilo a na příští se budou s námi těšit opět za rok.

Baltira Berzit s Arciusem Berzit Berzit
27.8.2006

Na slovenské speciální výstavě ve Varíně se předvedli oba zástupci žijící v tamních končinách z naší stanice. Astion si vedl výborně a skončil čtvrtý ve třídě otevřené. Bravada ve třídě dorostu dostala známku VN1, nejlepší dorost. Celou výstavu posuzovala slovenská rozhodčí paní Elen Škvařilová.

Oběma pejskům a jejich páníčkům srdečně gratulujeme.

Na třetím místě se navíc v soutěži "Dítě a pes" s Bravadou umístil Adam Hudok. Gratulujeme k umístění a obdivujeme odvahu mladého pána.

23.8.2006 Po delší odmlce jsme se opět vypravili na cvičák a nestačili se divit, co za tu dobu všechno zvládla naše Barleta. Takhle například kouše v osmi měsících a to se nám to nejlepší (rukáv) nafotit nepodařilo !!!
7.8.2006 Baltira a její nerozlučná kamarádka.
3.8.2006 Nejnovější fotografie Berzita.
25.7.2006 Majitelka Patifahz Itálie poslala první fotografie Ašíkových druhých potomků.
11.7.2006 Šest štěňat, 4 feny a 2 psy porodila Patifah Kel Dahoussahaq v Itálii. Netrpělivě čekáme na fotografie, zveřejníme je co nejdříve.
9.7.2006 První Ašíkovi potomci jsou k nahlédnutí na přiložených fotografiích. Volní jsou ještě někteří pejsci, v případě zájmu kontaktujte paní:

Ivana Seifertová, Praha
 ivana.seifertova@seznam.cz
272 927 504, 777 857 870

26.6.2006 Další skvělá zpráva dorazila tentokrát z Itálie. Francesca Zampini potvrdila březost u Patifah Kel Dahoussahaq, takže druhá štěňátka po Ašíkovi na sebe nedají dlouho čekat !!!
25.6.2006 MVP Intercanis v Brně se zúčastnila jako jediný zástupce naší chs pouze Ashera. Ve třídě otevřené si v konkurenci jedenácti fen vyběhala známku V1 s titulem CAC a navíc ještě i r.CACIB.
Nedá se říct, že by rozhodčí Miroslav Václavík rozdával výborné známky zadarmo, posuďte sami na přiložených výsledcích.

Ashera Moravia Diamond

24.6.2006 Dnes se k nám donesla radostná zpráva z Prahy. 17.6.2006 Gani Do porodila sedm krásných, zdravých štěňátek a náš Ašík se tak poprvé stal tatínkem. Fotografie jedné fenky a šesti pejsků přidáme ihned, jakmile nám je chovatelka pošle.
12.6.2006 Včera naše Ashera společně se svou sestrou Adrikou a dalšími pěti hovawarty nastoupila na cvičáku ve Štěpánově ke složení zkoušky ZOP. Ashera zvládla zkoušku na výbornou a Adrika na velmi dobrou. I všichni ostatní hovawarti zkoušku úspěšně složili, jmenovitě: Akim Nova Merigo, Benji z Pomezí, Ezop Moravia Hovacor, Kely Černá tečka a Roxy v.d. Hausbergkante.
Sedmým hovawartem, který ovšem jako jediný skládal zkoušku ZPU-1, mimochodem také úspěšně, byl Akim Lobivia. 
Mimo hovawarty složili zkoušky také tři knírači, jeden NO a jeden zlatý retrívr.
Nástup Adrika Ashera
18.5.2006 Po dvou letech nám konečně přišly první fotografie Argolda, pejska, který trvale žije ve Švýcarsku.
14.5.2006

Speciální výstavu hovawartů konanou ve výcvikovém středisku Bedea v Kroměříži provázelo nádherné počasí a dobrá nálada, i když ke konci vyhlašování výsledků se přihnal pořádný liják. Na výstavu bylo přihlášeno 97 hovawartů a naše chovatelská stanice zde měla tři zástupce.
Ageron
ve třídě otevřené získal známku výborný (pro majitele i nás velký úspěch, protože, podobně jako Baxinka, vloni utpěl zlomeniny prstů na hrudní končetině a jeho pohyb ještě není 100%), Adalgi ve třídě vítězů výborný 1 s titulem CAC a Ashera ve třídě otevřené rovněž výborná. Předvedla se také Baxia, i když ne ve zcela perfektní srsti (po štěňátkách je to ale obvyklý jev), přesto však byla ve třídě pracovní ohodnocena známkou výborná 1 a má tak již devátý titul CAC.

13.5.2006

Proběhlo 1. Mistrovství HW klubu ČR. Soutěžilo se v šesti kategoriích (Agility, RH-E, RH-FLA, ZPU1, ZM, IPO1) a celkově se přijelo utkat 21 psovodů se svými svěřenci.
Počasí všem přálo, takže nebyl ráno problém se stopami, ovšem při poslušnosti a obranách sluníčko pejskům trochu „zavařilo“.
Na celkové pořadí se můžete mrknout v následující soupisce.

10.5.2006 Další krytí naším Ašánkem proběhlo ve dnech 9.-10.5.2006. Jako vyvoleného pro svou fenku Patifah Kel Dahoussahaq si jej vybrala paní Francesca Zampini z Itálie. Patifah je nádherná představitelka plemene a doufáme, že cestu až z Cerbara Cittá di Castelo nevážili zbytečně a my se kolem 12. července dočkáme potomků.
4. - 8.5.2006 Branná – víkendové setkání hovawartů.
4.– 8.5.2006 se konalo „rodinné“ víkendové setkání hovawartů. Převážná většina zúčastněných psů pocházela z naší chov. stanice a my jsme moc rádi, že nabídku na setkání přijali. Přečtěte si kratinký článek a mrkněte na několik fotografií.
2.5.2006 Urco Chatka Zielarki, otec našeho "B" vrhu, o víkendu na MVP v Opole získal tituly CWC, CACIB, BOS a BOB. Strašně moc gratulujeme a přejeme podobné úspěchy i jeho potomkům.
17.4.2006 KK Štěpánov dnes pořádal zkoušky dle národního zkušebního řádu. Zkoušku ZZO úspěšně složily feny Adrika Moravia Diamond a Roxy v.d. Hausbergkante.
Adrika - odložení za pochodu vleže Adrika + Roxy Dlouhodobé odložení Roxy
Ani štěňata z B vrhu nezahálí, jako první se minulý týden do školky pro štěňata vypravila Baltira.
17.4.2006 Velký den dnes měl náš Ašík. Jako dárek k šestým narozeninám za ním z Prahy přijela fenka Gani Do Faranda Bohemia. Krytí proběhlo úspěšně a tak kolem 19.6.2006 můžeme očekávat jeho vůbec první potomky.
16.4.2006 Proběhl 3. výcvikový víkend hovawartů v Novém Jičíně.Ubytováni jsme tentokrát byli v penzionu a chatové osadě  "na Skalkách". Této akce se bohužel z důvodu hárání nezúčastnila naše Ashera, mile nás ovšem překvapila Baxia, jíž stejně jako v Kroměříži "kousání" šlo po "mateřské dovolené" skvěle.
15.4.2006 Ašánek dnes slaví své šesté narozeniny.
14.4.2006 Konečně jsme se dočkali fotografií Bazzyho a Brinely. Mrkněte se na to, jak se nám ta mrňata mění před očima. 
10.4.2006 Majitelé našich štěňat nás zásobují stále novými fotografiemi. Přidáno několik nejnovějších Barlety a Baltica.
9. 4. 2006 Dne 8.4.2006 proběhl svod a bonitace v Milovicích. Jako první se z naší chovatelské stanice na bonitaci předvedla Ashera, její bonitační kód je  5/3a/A4/AA.  
Bonitační kódy ostatních zúčastněných jedinců. 
6. 4. 2006 Přidány další fotografie Baltiry a Berzita.
5. 4. 2006 3.4.2006 porodila Bensi Moravia Hovacor, sestra naší Baxiny, 10 štěňátek. Chovatelé se můžou těšit ze 3 černoznakatých, 2 plavých pejsků, 3 plavých, 1 černoznakaté a 1 černé fenečky. Na více informací se podívejte přímo na stránky chs. z Kraje vlka.
25. 3. 2006 Dnes se konala v Kroměříži bonitace a svod mladých. Přikládáme výsledky a fotografie bonitace.
23. 3. 2006 Další náš potomek z vrhu "A" absolvoval RTG. Ageronův výsledek DKK i DLK je 0/0 !!! Strašně nás to těší a móóóóóóc gratulujeme.
22. 3. 2006 Dostali jsme nové fotografie od majitelů Baltica a Bravady.
17. - 19. 3. 2006 O víkendu jsme trénovali obrany ve výcvikovém středisku Bedea v Kroměříži. Baxičce, Sherdě a dalším třem zástupcům našeho plemene se celý víkend věnoval figurant Vít Glisník. Kromě praktického výcviku jsme se věnovali také teorii a měli možnost shlédnout videoukázky výcviku, včetně toho, jak cvičíme se svými psy my. Fotografie z obran, na nichž jsou komě našich holek Royal Resie Gasko Prim, Nasthus Animagus a Calderon Moravia Hovacor.

17. 3. 2006 Pro Britarku jsme našli nové majitele. Odstěhovala se do Bohuňovic a my doufáme, že se s ní budeme setkávat na cvičáku i výstavách. V novém domově na ni čekala psí kamarádka, která je sice už dnes menší než Britara, ale snad si budou dobře rozumět. 
13. 3. 2006 Dostali jsme první fotky Baltiry, Berzita a Bravady z nových domovů.
Baltira Berzit Bravada
12. 3. 2006 Dnes se konečně svých nových páníčků dočkala i Barleta. Cestovala pouze do Olomouce, kde ji v novém domově navíc čekalo překvapení v podobě hovawartího kamaráda Benjiho z Pomezí, takže si na maminku a sourozence ani nevzpomněla.  
8. 3. 2006 Vzhledem k tomu, že už máme doma jen dvě štěňata a ubylo nám tak práce, máme daleko více času na jejich fotografování. Přidali jsme několik fotografií Barlety a Britary.
7. 3. 2006 Přidána váhová tabulka štěňat. Poslední vážení proběhlo při předávání novým majitelům.
6. 3. 2006 Doma ještě zůstávají plavé fenky Barleta a Britara. Barleta má své nové páníčky v Olomouci, ale protože si ještě tento týden užívají zimních radovánek, musí tu s námi vydržet do příští neděle. 
Britara je fenka, kterou na poslední chvíli zájemci odřekli ze zdravotních důvodů. Je volná pro lidičky, kteří by se s ní chtěli věnovat výstavám, výcviku a chovu. Pokud se nám pro ni takové majitele nepodaří sehnat, zůstane dalším členem naší smečky. 
4. 3. 2006 Další čtyři štěňátka putovala ke svým novým rodinám. Baltira do Bukové u Příbramě, Baltico do města Milanówek v Polsku, Bravada do Topoľčan na Slovensku a Brinela do Adamova. 
Všem majitelům přejeme, aby štěňátka prospívala, byla zdravá, krásná a svým majitelům dělala jen a jen radost.
3. 3. 2006 Jako třetí nás opustil Bazzy. Ten už měl cestu trošku delší, protože cestoval do Prachatic.
2. 3. 2006 Dnes nás opustil druhý pejsek. Berzit se odstěhoval také nedaleko a bude to mít blízko k Brigantovi a a také Algaře.
1. 3. 2006

Přidáno několik posledních společných fotografií štěňat. Od nynějška musíme spoléhat na nové majitele, že nám občas nějakou fotečku svých miláčků pošlou.

 

28. 2. 2006 Minulý čtvrtek byla provedena kontrola vrhu, štěňátka jsou naočkována a koncem tohoto týdne se pomalu rozutečou do nových domovů. Již zítra nás opustí otesánek Brigant, který má ze všech nejkratší cestu, jeho nový domov bude v Přerově.

19. 2. 2006 Dnes bylo štěňatům provedeno tetování. Dostali jsme přidělena čísla  4152 - 4160. Samotná štěňata s tím neměla vážný problém, hůř na tom byla Baxina, která to "odbrečela" na dvoře za všechny. 
Přidány fotografie šestitýdenních štěňat.

12. 2. 2006

Na MVP v Brně bylo přihlášených úctyhodných 75 hovawartů. Posuzovala rakouská rozhodčí Kirschbichler Steffi. Z našeho A vrhu se zúčastnila pouze Adrika a v mezitřídě dostala známku VD. O tom, že to tentokrát nebylo vůbec špatné hodnocení, nasvědčují i výsledky ostatních, v nichž se to VD jen hemží. Kompletní výsledky vástavy.

2. 2. 2006 Skvělou zprávu nám sdělili majitelé Adriky. Zařadila se mezi štěňata z "A" vrhu, která mají výsledek DKK 0/0. Moc gratulujeme!
1. 2. 2006 Vyfotografovat štěňata tak, jak bychom si přáli, je obrovský problém. Přesto jsme "B" vrhu doplnili několik dalších fotografií. Štěňátkům jsme vybrali jména a tak si je můžete prohlédnout jednotlivě. Baltico, Bazzy, Berzit, Brigant, Baltira, Barleta, Bravada, Brinela a Britara jsou jména, jimiž se naše štěňata z "B" vrhu budou po celý život prokazovat.
15. 1. 2006 NV Olomouc - Na I. Hanácké národní výstavě reprezentovali naši chov. stanici, i když ne zrovna špatně, pouze dva zástupci. V mezitřídě se představili Ashera a Adalgi. Ashera získala titul CAC a Adalgi si odnesl tituly CAC, Národní vítěz a stal se i vítězem plemene - BOB !!!
Děkujeme za účast a gratulujeme !!!
NV Olomouc 2006 Adalgi NV Olomouc 2006 Ashera
14. 1. 2006 Přidány fotografie týdenních štěňat.
7. 1. 2006 Došlo k dlouho očekávané radostné události. Baxia dnes přivedla na svět 9 krásných a zdravých potomků. Máme 4 plavé fenky, 2 plavé psy, 1 čz fenku a 2 čz psy. Přikládáme několik fotografií.