Branná – víkendové setkání hovawartů.

 

4. – 8.5.2006 se konalo „rodinné“ víkendové setkání hovawartů. Převážná většina zúčastněných psů pocházela z naší chov. stanice a my jsme moc rádi, že nabídku na setkání přijali.

Někteří vážili velmi dlouhou cestu, a když připočítáme ještě nějaké zajížďky a objížďky, najeli proto, aby se s námi setkali několik stovek kilometrů. Ani tyto kilometry však nikomu nevzaly dobrou náladu, s níž pak i odjížděli.

Z hovawartů se v Branné setkali Adalgi, Adrika, Arcius, Ashera, Berzit, Baltira a Barleta Moravia Diamond. Samozřejmě že nechyběla ani matka jmenovaných Baxia Moravia Hovacor. Z dalších pak Benji z Pomezí, Chibeta a Chivas z Budské samoty a Eryl z Horské pastviny.

S nástupem k ubytování se počítalo ve čtvrtek, ovšem ne všichni dostali na pátek volno a tak někteří přijeli až v pátek odpoledne. Ubytování bylo zajištěno v chatě pro 25 osob se splečným sociálním zařízením, kuchyňkou a společenskou místností. Pejsci měli na všechna místa přístup za podmínky, že nezdemolují vybavení. Majitel byl bezva člověk, který nám dovolil snad úplně všechno, poseděl s námi každý večer u táboráku a navíc nám zpříjemňoval pobyt budíčkem.

Abychom se příliš nenudili, vymysleli někteří znalí místních poměrů dva výlety, při nichž nohy některých z nás musely ujít cca 35 km. Pejsci samozřejmě o mnoho víc, protože po celou cestu vydrželi dovádět. Obzvlášť všichni obdivovali čtyřměsíční štěňata, která veselá nálada a temperament neopustil ani po namáhavých výšlapech.

V sobotu jsme si společnými silami předvedli, jak se pejsci správně vystavují a následovala dlouhá debata na téma výstavy, bonitační a chovatelský řád.

Na zpáteční cestě kola našich aut namířila ještě k Rešovským vodopádům, přírodní památce, což bylo krásným rozloučením s celým víkendem. Ne všichni se tohoto výletu mohli zúčastnit, neboť měli dlouhou cestu domů, ale za prodloužený víkend toho prožili určitě i tak dost, hlavně začátečníci.

Naši pejsci se chovali po celou dobu pobytu velmi slušně a tak nám majitel nabídl i dovolenou v zimních měsících, o čemž budeme vážně přemýšlet. Okolí je nádherné a vřele zde pobyt doporučujeme všem, kteří by chtěli spojit zimní lyžovačku a dovolenou se svým pejskem za velice rozumnou cenu. Děkuji všem zúčastněným za vzorné chování a veselou náladu, která zde po celou dobu panovala. Předpokládám, že další podobné setkání, z něhož budou všichni odjíždět takto spokojeni, uspořádáme co nejdříve a následovat jich bude čím dál více.